Skonsultuj z nami swoje potrzeby
Dbamy o aktualność oferty, jakość produktów, a przede wszystkim cenimy zdanie naszych Klientów. To oni, w trudzie codziennej pracy, kują los polskiej i europejskiej medycyny.
Realizujemy indywidualne zamówienia dostosowane do potrzeb naszych Klientów.
Prezentujemy klarowny kosztorys i zapewniamy dostawy na czas.
Kontakt
FAX: 58 727 00 55
ul. Rybaków 32d, 81-197 Gdynia
NIP: 9580983052

Czym jest utleniona celuloza?
Utleniona celuloza to syntetyczny materiał pozyskiwany z celulozy roślinnej. Powstaje przez traktowanie celulozy gazowym tlenem, który powoduje jej reakcję i tworzenie długich łańcuchów cząsteczek zwanych polimerami. Polimery te nadają utlenionej celulozie jej unikalne właściwości, w tym jej wysokie właściwości hemostatyczne (zatrzymywania krwi).
Dzięki temu skutecznie jest stosowana w procedurach małoinwazyjnych. W dodatku każdy opatrunek z utlenionej celulozy ulega całkowitemu wchłonięciu w określonym czasie.
Czasy skutecznej hemostazy i wchłonięcia różnią się zależnie od produktu.
Nowoczesne i konwencjonalne metody hemostazy
Na polskim rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów produktów z utlenionej celulozy, z których każdy ma nieco inne zastosowanie. W tym artykule pomożemy Ci wybrać produkty z utlenionej celulozy dostosowane Twoich potrzeb.
Na początku warto wskazać, że utleniona celuloza wykracza swoim działaniem (i jego skutecznością) poza możliwości konwencjonalnych metod hemostazy. Dzięki temu krwawiące rany chirurgiczne można szybko zabezpieczyć, a sam proces jest mało inwazyjny i, co dowiodły badania, bezpieczny dla większości pacjentów.
Szukasz pomocy w doborze środków hemostatycznych?
Umów się na indywidualną rozmowę.
Jak działa utleniona celuloza?

Kiedy utleniona celuloza (czyli wchłanialny materiał hemostatyczny) wchodzi w kontakt z krwią, szybko tworzy gęstą żelującą strukturę, która zatrzymuje krwawienie. Żel pomaga również chronić ranę przed infekcją i wspomaga gojenie.
Utlenione środki celulozowe działają szybko, bo już po 3-4 minutach po kontakcie z krwią gaza działa jako fizyczna macierz, która pomaga utworzyć skrzep.
Są one łatwe w użyciu, bo nakładane bezpośrednio w miejscu krwawienia nie wymagają żadnej dodatkowej ingerencji, ani aktywacji.
Substancja żelująca bardzo dobrze przylega do rany, dzięki czemu skutecznie zamyka naczynia krwionośnie nawet podczas dużego wysięku.
Żel ten chroni również ranę przed infekcją i wspomaga gojenie.
Metody leczenia ran i tamowania krwawienia przeszły długą drogę. Od tradycyjnych środków tamowania krwawienia do hemostazy, która pozwala zatamować wysięk już z wykorzystaniem niewielkiej, niezbędnej ilości opatrunku.

Gdzie stosuje się utlenioną celulozę?
Utlenioną celulozę stosuje się w wielu dziedzinach chirurgii. Zastosowanie natomiast zależy ściśle od wybranego środka i to on powinien dyktować warunki użycia.
Należy też podkreślić, że nie ma opatrunku uniwersalnego, który byłby odpowiedni w różnych sytuacjach.
Przykłady zastosowania Utlenionej Celulozy:
- chirurgia ogólna i przewodu pokarmowego,
- chirurgia plastyczna,
- ortopedia,
- ginekologia,
- urologia,
- stomatologia,
- traumatologia,
- inne dziedziny chirurgii.
Zatrzymywanie krwawienia kapilarnego, żylnego oraz krwawienia z organów miąższowych jest cechą wspólną dla produktów z Utlenionej Celulozy oraz Regenerowanej Utlenionej Celulozy